W Czarnorzekach biegali na nartach o puchar wójta [ZDJĘCIA]

Na nowych trasach w Czarnorzekach odbyły się zawody w biegach narciarskich o Puchar Wójta Gminy Korczyna. Zawody były równocześnie Memoriałem Marka Marcisza Juniora.

Imprezę zorganizowało stowarzyszenie Prządki-ski w Korczynie, Gminny Ośrodek Kultury w Korczynie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Krośnie.

Pogoda dopisała, frekwencja również. Na trasę wybiegło 212 zawodniczek i zawodników.

Jako pierwsi na starcie stanęli najmłodsi biegacze. Chłopcy urodzeni w roku 2010 i młodsi ścigali się na dystansie 500 metrów. Wygrał Jan Wójcik reprezentujący Śnieżne Trasy Krzywa, drugi był jego klubowy kolega Ksawery Nykiel. Na trzecim miejscu uplasował się Kacper Grasela z KS SPEED Jasło.

Wśród dziewczynek w tej kategorii wygrała Karina Organiściak z Hermanowej, drugie miejsce zajęła Maja Staroń z Krosski REMSPORT, a trzecie miejsce wywalczyła zawodniczka gospodarzy Stowarzyszenia Sportowego Prządki-SKI Maja Niemczycka.

W kategorii chłopców urodzonych 2008-2009 (mieli do pokonania dystans 1 km) wygrał Szymon Marcisz ze Stowarzyszenia Prządki-SKI, drugie miejsce zajął Benedykt Dardziński (UKS Hańczowa), a trzeci był Szymon Ziemba (MUKS Podkarpacie Jedlicze).

Wśród dziewczynek wygrała Wanda Dardzińska przed Roksaną Kuruc (obie UKS Hańczowa). Trzecia była Wiktoria Romanowicz z Ustianowej.

W kategorii wiekowej 2006-2007 (dystans - 1,5 km) triumfował Antoni Żółkiewski reprezentujący MULKS Grupa OSCAR Tomaszów Lubelski, drugie miejsce zajął Sebastian Garbowski, a trzeci był Mateusz Penar.

Wśród dziewcząt, w tej kategorii wiekowej, bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki MKS HALICZ Ustrzyki Dolne zajmując wszystkie miejsca na podium. Wygrała Martyna Fundanicz przed Weroniką Kisielewicz i Michaliną Winnicką.

W grupie wiekowej 2004 i 2005 (dystans - 2,5 km) najszybszym w grupie chłopców okazał się Radosław Dybka (KS SPEED Jasło), drugie miejsce zajął Krzysztof Kiełbasa (LKS CERBUD Ptaszkowa), a trzeci był Hubert Tomaszek z (MKS HALICZ Ustrzyki Dolne).

Wśród dziewcząt na czele stanęły: Urszula Juszczyk i Maja Cybruch (obie MKS Halicz), a na trzecim miejscu uplasowała się Wiktoria Górska reprezentująca LKS CERBUD Ptaszkowa.

Na dystansie 2,5 km rywalizowali także gimnazjaliści. Bieg chłopców wygrał Szymon Rygiel (SS Prządki-SKI) przed Dawidem Zielińskim i Aleksandrem Pająk (obaj UKS Hańczowa). W biegu dziewcząt triumfowała Martyna Okarma (UKS Hańczowa), druga była Renata Prędki z Halicza Ustrzyki, a na najniższym stopniu podium stanęła Jolanta Chwostk z Ustianowej.

Na koronnym dystansie 5 km rywalizowała kategoria OPEN. Wygrał ją Dawid Bril (KS AZS AWF Katowice), drugi był Robert Gleń (MUKS Podkarpacie Jedlicze). Trzecie miejsce wywalczył Damian Ciborowski (KS SPEED Jasło).

W biegu kobiet najszybsza była Marcela Marcisz przed swoją siostrą Izą Marcisz (SS Prządki-SKI) i Zuzanną Konik (MKS Halicz).

Bieg na dystansie 1,5 km w kategorii „50+” wygrał Jacek Habrat z Krosna, drugie miejsce zajął Piotr Paryś (KS SPEED Jasło), a trzeci był Marian Furtyna z Krosna. Wśród kobiet wygrała Barbara Marcisz.

Komandorem zawodów był Marek Marcisz, sędzią głównym - Józef Filip. Dla uczestników i kibiców zaśpiewała Gabrysia Kmon z Korczyny.

- Mikroklimat Czarnorzek sprawia, że pokrywa śnieżna dłużej się tu utrzymuje i jeszcze przez jakiś czas warunki pozwolą na uprawianie biegów narciarskich - mówi Wojciech Tomkiewicz, dyrektor GOK w Korczynie. - Zapraszamy więc wszystkich miłośników tej formy aktywnego spędzania wolnego czasu na nasze trasy.

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie