Pomieszczenia na poddaszu budynku przy stadionie lekkoatletycznym przy ul. Bursaki stały się bazą szkoleniową dla młodych szermierzy z UKS „Sokolik” Krosno.W sali ułożono metalizowane plansze, zamontowano też elektroniczną aparaturę, które spełniają wszystkie normy światowej federacji szermierczej. – Ten ośrodek jest dla nas bardzo ważny – cieszy się Gabriel Szajna, trener UKS „Sokolik”. – Tym bardziej, że na Podkarpaciu nie było do tej pory specjalistycznej sali, w której mogłaby trenować kadra województwa w szermierce.

Budowa budynku przy stadionie lekkoatletycznym przy ul. Bursaki rozpoczęła się jeszcze w 2013 roku. Z miejskiego budżetu wydano na ten cel ok. 1,9 mln zł. W ubiegłym roku zdecydowano, że poddasze zajmą szermierze. Wyposażenie dla nich sali kosztowało ok. 70 tys. zł.

- To obiekt, który towarzyszy całemu kompleksowi sportowo-rekreacyjnemu przy ul. Bursaki - wyjaśnia Piotr Przytocki, prezydent Krosna. - Będzie on sprzyjał rozwojowi sportu szermierczego w Krośnie. Sportu, który ma wieloletnią tradycję w mieście.

Podczas uroczystego otwarcia Podkarpackiego Centrum Szermierki podpisano też umowę o współpracy pomiędzy Podkarpackim Wojewódzkim Związkiem Szermierczym a Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Krośnie.

- W PWSZ mamy bardzo dobrą bazę sportową dla studentów, mamy też specjalizacje sportowe - mówi Zbigniew Barabasz, prorektor ds. rozwoju krośnieńskiej uczelni. - W ramach naszego wyposażenia, laboratoriów chcemy wspierać krośnieński klub, ale też związek szermierczy w zakresie diagnostyki i wsparcia naukowego.

Na zakończenie młode zawodniczki UKS „Sokolik” Krosno i PTG 1893 „Sokół” Mielec rozegrały pokazowy mecz drużynowy w szpadzie kobiet. Później na planszach trwała rywalizacja dzieci w Noworocznym Turnieju Szpadowym o Puchar Prezydenta Miasta Krosna.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!