Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Brakuje kandydatów na rodziny zastępcze na Podkarpaciu (FILM)

OPRAC.:
Wojciech Zatwarnicki
Wojciech Zatwarnicki
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Wojtek Zatwarnicki
Brakuje kandydatów na rodziny zastępcze. Dlatego Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sanoku wraz z sąsiednimi powiatowymi centrami pomocy podjęło działania mające na celu promowanie rodzicielstwa zastępczego.

Wynikiem tej współpracy jest realizacja spotu informacyjnego, który będzie transmitowany w ogólnopolskiej telewizji oraz w trakcie różnego rodzaju wydarzeń organizowanych na terenie powiatu sanockiego.

– Praktycznie wszystkie powiaty w Polsce zmagają się z notorycznym brakiem kandydatów na rodziny. W związku z narastającym problemem zaproponowaliśmy powiatowym centrom pomocy rodzinie z ościennych powiatów, aby wspólnie z nami przygotowały kampanię społeczną promującą rodzicielstwo zastępcze - informuje Grzegorz Kozak, dyrektor PCPR w Sanoku.

Spot powstał przy współpracy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Krośnie, ROPS w Rzeszowie, MOPR w Krośnie, PCPR w Krośnie, PCPR w Jaśle, PCPR w Strzyżowie, PCPR w Brzozowie, PCPR w Lesku, PCPR w Ustrzykach Dolnych oraz Fundacji Wielkie Serce dla Dzieci. Jego powstanie było możliwe dzięki zdobyciu przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej środków finansowych w wysokości 10 tys. zł oraz wkładom własnym zaangażowanych instytucji.

Podczas konferencji „Potrzebni rodzice zastępczy” zorganizowanej 7 września br. w Rzeszowie poinformowano, że spot uzyskał akceptację Rady Programowej Telewizji Publicznej i będzie transmitowany w skróconej wersji w różnych programach telewizyjnych. Czynione są też starania, aby zaprezentować go również przed sesjami gminnymi, seansami filmowymi oraz w czasie wydarzeń kulturalnych.
Jak zapewnia dyrektor Grzegorz Kozak, to nie jedyny spot, który ujrzy światło dzienne.

– Nie chcemy jako PCPR poprzestawać tylko na jednej kampanii społecznej – tłumaczy. – Biorąc pod uwagę fakt, że realizujemy też programy przeciwdziałania przemocy, w tym względem dzieci, mamy pomysł na kolejną kampanię, którą chcemy stworzyć w przyszłym roku. Mamy nadzieję, że instytucje, które teraz zaangażowały się w akcję, żywo zareagują na nasz kolejny pomysł – dodaje Grzegorz Kozak.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sanok.naszemiasto.pl Nasze Miasto