Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Emerytury będą wyższe o 10 procent! Zobacz najnowsze wyliczenia! Przykładowe kwoty NETTO emerytury po podwyżce w 2022

redakcja Toruń
Drożyzna w tym roku jak i w kolejnych miesiącach da nam popalić. W dokumentach, jakie rządzący muszą przekazać Komisji Europejskiej, ujawniono najnowsze prognozy. Średnioroczna inflacja może wynieść nawet 9,1 proc. To potwierdza, że czekają nas wzrosty cen.Z drugiej strony można również wyliczyć, jakich podwyżek świadczeń mogą spodziewać się w przyszłym roku emeryci i renciści.  

WIĘCEJ NA KOLEJNYCH STRONACH>>>
Drożyzna w tym roku jak i w kolejnych miesiącach da nam popalić. W dokumentach, jakie rządzący muszą przekazać Komisji Europejskiej, ujawniono najnowsze prognozy. Średnioroczna inflacja może wynieść nawet 9,1 proc. To potwierdza, że czekają nas wzrosty cen.Z drugiej strony można również wyliczyć, jakich podwyżek świadczeń mogą spodziewać się w przyszłym roku emeryci i renciści. WIĘCEJ NA KOLEJNYCH STRONACH>>>Polska Press
Drożyzna w tym roku jak i w kolejnych miesiącach da nam popalić. W dokumentach, jakie rządzący muszą przekazać Komisji Europejskiej, ujawniono najnowsze prognozy. Średnioroczna inflacja może wynieść nawet 9,1 proc. To potwierdza, że czekają nas wzrosty cen. Z drugiej strony można również wyliczyć, jakich podwyżek świadczeń mogą spodziewać się w przyszłym roku emeryci i renciści. Oto szczegóły!

Spis treści

Wideo. Rodzinny kapitał opiekuńczy

od 16 lat

Większa inflacja oznacza wyższe emerytury w 2023 roku

W styczniu inflacja wyniosła 9,2 proc., w lutym – 8,5 proc., w marcu – 10,9 proc. Z kolei jak ujawniło Ministerstwo Finansów średnioroczna inflacja wyniesie 9,1 proc. Dzięki tym danym można sprawdzić jak bardzo wzrosną emerytury i renty w przyszłym roku.

SZCZEGÓŁOWE WYLICZENIA NA 2023 ROK SPRAWDŹ NA PLANSZACH >>> TUTAJ <<<

Przypomnijmy, że waloryzacja świadczeń przeprowadzana jest raz w roku, w marcu, a jej wysokość zależy właśnie od wskaźnika inflacji. Zatem rząd, przedstawiając prognozę inflacji, jednocześnie ujawnił jakich podwyżek w przyszłym roku mogą spodziewać się seniorzy.

Emerytury 2023. Emerytów czeka wysoka waloryzacja

To jednak nie wszystko – do wyliczenia waloryzacji emerytur rząd bierze jeszcze realny wzrost płat. Wysokości tego wskaźnika, jak na razie resort finansów nie ujawnił, ale już teraz znając prognozowana inflację wiadomo, że podwyżki dla seniorów wyniosą co najmniej 9,1 proc. W symulacjach przyjęto również inne planowane zmiany – czyli obniżkę PIT do 12 proc.

ZOBACZCIE ILE W 2023 WYNIOSĄ EMERYTURY I RENTY W POLSCE:
SZCZEGÓŁOWE WYLICZENIA NA 2023 ROK SPRAWDŹ NA PLANSZACH >>> TUTAJ <<< LUB W NASZEJ GALERII

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Emerytury będą wyższe o 10 procent! Zobacz najnowsze wyliczenia! Przykładowe kwoty NETTO emerytury po podwyżce w 2022 - Nowości Dziennik Toruński

Wróć na sanok.naszemiasto.pl Nasze Miasto