Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gmina Besko apeluje o pomoc w zakupie samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych na Ukrainie

Wojciech Zatwarnicki
Wojciech Zatwarnicki
Fot. UG Besko.
Kilka lat temu Gmina Besko nawiązała współpracę z miejscowością Ralivka, położoną w rejonie samborskim w zachodniej Ukrainie. Mieszkańcy Ralivki to w duże części potomkowie przesiedleńców z Beska. Tamtejsze władze zwróciły się z prośbą o pomoc dla osób niepełnosprawnych.

- W czasie wojny Ralivka stała się tymczasowym domem dla ponad 1000 uchodźców z terenów wschodniej Ukrainy. Wśród osób, które były zmuszone uciekać przed nieludzkimi represjami wojsk rosyjskich jest wielu wymagających specjalnej opieki niepełnosprawnych, w tym również poruszających się na wózkach inwalidzkich. Niestety Samborski Rejonowy Szpital "Hospis” im. św. Matki Teresy, funkcjonujący na terenie gromady Ralivka nie dysponuje samochodem, który byłby dostosowany do przewozu takich osób – informuje Mariusz Bałaban, wójt gminy Besko.

Dramatyczna sytuacja spowodowana wojną oraz pilna potrzeba organizowania transportu, zmusiły wójta Ralivki oraz dyrekcję szpitala/hospicjum o zwrócenie się do wójta gminy Besko, z prośbą o zorganizowanie wsparcia w zakresie zakupu samochodu dostosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych.

- Samorząd gminy Besko zawraca się o wsparcie finansowe do wszystkich chcących udzielić pomocy osobom niepełnosprawnym na Ukrainie obsługiwanych przez szpital/hospicjum w Raliwce. Pieniądze można przekazywać na rachunek w Banku BGK 69 1130 1105 0005 2146 8820 0028 z dopiskiem „Pomoc dla Ukrainy”. Wpłaty można dokonać do 27 maja – apeluje wójt.

Za zebrane środki zostanie zakupiony samochód używany. Szacowany koszt zakupu to około 18 000,00 zł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej. Budowa w Żukowie (kwiecień 2024)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sanok.naszemiasto.pl Nasze Miasto