Kolejne sukcesy zawodników z UKS Karate Kyokushin KUMITE

Anna Czaban (UKS Karate Kyokushin KUMITE)
W sobotę, 29 lutego w Mielcu odbył się XXII Puchar Podkarpacia z udziałem ponad 200 zawodników z 16 klubów.

Jakub Oklejewicz z Niebieszczan, startując w kategorii młodzików +60 kg, w swoim debiucie zajął pierwsze miejsce, zdobywając tytuł Mistrza Podkarpacia.
Z kolei Damian Wojtuszewski z Niebieszczan, kat. Kadet +40 kg, zdobył tytuł wicemistrza Podkarpacia. Damian startował w otwartej kategorii, ważąc 42 kg i był najlżejszym zawodnikiem. Niestety, w finale, po zaciętej dogrywce po dyskusyjnym werdykcie sędziego maty, przegrał z cięższym i o wiele bardziej doświadczonym zawodnikiem.

Trzecie miejsca zajęły dziewczyny z sekcji prowadzonej przez klub w Nowotańcu: Natalia Kabala i Kinga Małek, obie w kat. kadetki -35kg.

Na walce o finał zakończył swoje zmagania Miłosz Szczepański (Sanok), kat. Junior młodszy -55kg, również zajmując trzecie miejsce. Barwy klubu reprezentowali również: Kamil Sitarz (Niebieszczany) oraz debiutanci: Wiktor Kocyłowski i Gabriel Szumski (Niebieszczany) w kat. młodzików -40kg, ale niestety nie udało im się dojść do strefy pucharowej.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z występów naszych młodych wojowników. Na dużą pochwałę zasługuje Damian, który można powiedzieć, że na tym turnieju został rzucony na głęboko wodę, a poradził sobie znakomicie i naprawdę niewiele brakowało do zwycięstwa. Cieszy nas również to, że dzieci bardzo chcą brać udział w tego typu imprezach sportowych i sumiennie podchodzą do przygotowań co daje nam nadzieje na kolejne pomyślne występy.