Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Mural z wilkiem atrakcją kolejki gondolowej w Solinie. Turyści są zachwyceni i robią sobie zdjęcia na jego tle [ZDJĘCIA]

Dorota Mękarska
Dorota Mękarska
Autorem muralu jest Dawid Celek
Autorem muralu jest Dawid Celek fot. źródło PKL
Autorem muralu jest Dawid Celek, artysta, który znany jest z realizacji interesujących projektów murali w Polsce i Europie.

– Bieszczady i Solina to niezwykły region. Od etapu projektowania ośrodka, jak też przygotowania działań promocyjnych naszym planem było, by atrakcja wpisała się w otaczającą naturę. Bieszczady to region wyjątkowych zwierząt takich jak wilk czy niedźwiedź, ale też miejsce, gdzie spotykają się cztery żywioły: woda, powietrze, ogień i ziemi – podkreśla Marta Grzywa z biura prasowego Polskich Kolei Linowych.

Siła natury

Soliński ośrodek posługuje się hasłem „Siła natury”. Tym przekazem Grupa PKL chciała pokazać, jak bardzo ważna w Bieszczadach jest natura i jak silne jest jej oddziaływanie na tutejszy region.

– Dla PKL ważna jest przyroda i działanie w zgodzie z jej poszanowaniem, dlatego inspiracją do stworzenia muralu była chęć pokazania równowagi pomiędzy nowoczesnością naszego ośrodka, a otaczającą naturą. Chcieliśmy odnieść się również do naszego hasła i do tego, jak w teorii przeciwstawne do siebie rzeczy – technika, kolej, nowoczesne budynki – żyją w synergii z bieszczadzką przyrodą – dodaje Marta Grzywa.

Wizerunek wilka, objętego w Polsce całkowitą ochroną, jest doskonałym wyrazem tej idei.

Jak tłumaczy pani rzecznik, wilk symbolizuje bieszczadzką siłę natury i dlatego został bohaterem muralu, jaki powstał w budynku stacji dolnej kolei gondolowej PKL w Solinie.

W hasło „siła natury” wpisuje się także monumentalna solińska zapora, która od lat przyciąga uwagę turystów i zbudowana została, by poskromić moc płynącą z natury, tworząc tym samym energię w działającej tu elektrowni.

– Ośrodek PKL w Solinie jest miejscem, w którym chcemy przybliżać bieszczadzkie oddziaływanie natury. To właśnie z wysokości wagonika kolej gondolowej możemy zobaczyć wyjątkowe Jezioro Solińskie i otaczającą nas przyrodę z zupełnie nowej perspektywy – zauważa Marta Grzywa.

Mural hołdem dla przyrody

Bieszczady są jedną z najcenniejszych w kraju i najwartościowszych w Europie ostoi zwierzęcych. Żyje tu największa populacja wilków i niedźwiedzi w Polsce.

– Bieszczady rozumiane jako region geograficzny w całości są objęte różnymi formami ochrony przyrody, stąd poprzez mural znajdujący się w budynku stacji dolnej kolei PKL chcieliśmy oddać jej hołd – podsumowuje pani rzecznik.

Turyści bardzo pozytywnie oceniają mural z wizerunkiem wilka. Na stronie PKL w mediach społecznościowych wyrażają swoją aprobatę dla tej inicjatywy. Wielu z nich robi sobie na tle muralu pamiątkowe zdjęcia.

od 12 lat
Wideo

echodnia.euNowa fantastyczna atrakcja w Podziemnej Trasie Turystycznej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Mural z wilkiem atrakcją kolejki gondolowej w Solinie. Turyści są zachwyceni i robią sobie zdjęcia na jego tle [ZDJĘCIA] - Nowiny

Wróć na solina.naszemiasto.pl Nasze Miasto