MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Operator nie będzie budował stacji wieżowej obok szpitalnego lądowiska w Sanoku. Wycofał się z planów

Dorota Mękarska
Dorota Mękarska
Wniosek o ustalenia lokalizacji inwestycji celu publicznego był efektem wstępnych rozmów ze szpitalem, jednak sytuacja uległa zmianie m.in. ze względu na plany inwestycyjne gminy
Wniosek o ustalenia lokalizacji inwestycji celu publicznego był efektem wstępnych rozmów ze szpitalem, jednak sytuacja uległa zmianie m.in. ze względu na plany inwestycyjne gminy arch. SP ZOZ
Inwestor P4 sp. z o.o. operatora sieci PLAY, poinformował, że nie będzie budował masztu na terenie szpitala w Sanoku.

– Budowa stacji bazowej w rejonie szpitala jest niezbędna, aby zapewnić mieszkańcom południowo-zachodniej części Sanoka dostęp do nowoczesnych i niezawodnych usług telekomunikacyjnych, które dają możliwość komfortowej pracy i nauki zdalnej oraz bezpieczeństwo w sytuacjach zagrożenia życia, zdrowia i mienia – podkreśla Paweł Antończyk, ekspert ds. publicznych. – Dotyczy to także części obwodnicy Sanoka, na której zapewniony zostanie szybki i stabilny dostęp do łączności bezprzewodowej, szczególnie ważny w sytuacjach alarmowych. Sprawny dostęp do sieci bezprzewodowej ma także kluczowe znaczenie dla zwiększenia efektywności realizacji zadań ratowniczych, czego najlepszym przykładem są korzyści dla służb ratowniczych ze stosowania aplikacji ratunkowych i bezprzewodowej transmisji wyników badań.

Operatorzy telekomunikacyjni są zobligowani m.in. do zapewnienia stabilnego dostępu do serwisu telekomunikacyjnergo i niezakłóconego dostępu do newralgicznych usług i połączeń alarmowych. W Polsce są wciąż natomiast miejsca, w których stabilnie nie działają płatności kartą i są trudności z wykonywaniem połączeń na numery alarmowe.

Inwestor: wybór miejsca poprzedzony jest analizą

Wszystkie stacje bazowe telefonii komórkowej, w myśl obowiązujących przepisów, wynikających z ustawy o gospodarce nieruchomościami, zaliczane są do tzw. inwestycji celu publicznego.

– Wybór miejsca każdej nowej inwestycji poprzedzony jest szczegółowym procesem analizy, uwzględniającym wiele czynników m.in. pomiary jakości sygnału wykonywane w terenie, obciążenie sieci, zgłoszenia klientów dotyczące jakości usług, uwarunkowania terenu, czy wreszcie dostosowanie lokalizacji do siatki już istniejących stacji bazowych. Uwzględnia także ograniczenia wynikające z dokumentów planistycznych gminy o ile są uchwalone, a tam, gdzie jest to wymagane - ograniczenia wynikające z ruchu lotniczego – dodaje Paweł Antończyk.

Nowa propozycja operatora

Z informacji wynika, że inwestor nie zamierza realizować stacji wieżowej na działce obok szpitala. Złożony wniosek o ustalenia lokalizacji inwestycji celu publicznego był efektem wstępnych rozmów ze szpitalem, jednak sytuacja uległa zmianie m.in. ze względu na plany inwestycyjne gminy. Dlatego operator wystąpił do starosty sanockiego z nową propozycją umieszczenia nadajnika Play na dachu budynku, w sąsiedztwie już istniejących stacji innych operatorów.

od 7 lat
Wideo

Powstaje aplikacja do monitorowania występowania kleszczy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sanok.naszemiasto.pl Nasze Miasto