Wybierz region

Wybierz miasto

  Artykuły Pogoda Sanok

  Sortuj według:
  • Prognozy nie są optymistyczne: mimo deszczu grozi nam rekordowa susza. Czy jest jeszcze szansa, by jej zapobiec?

   Mimo ulew i powodzi Polska wysycha na naszych oczach. Nasilający się deficyt wody jest coraz bardziej widoczny i nie zmniejszy się, póki nie podejmiemy odpowiednich działań. Pod względem stanu ekologicznego i chemicznego wód, Polska zajmuje jedno z ostatnich miejsc w Europie.  Susza zagraża nie tylko naszej kieszeni, ale całej gospodarce, ekosystemowi, a w konsekwencji także naszemu zdrowiu. Czy jest jeszcze szansa, aby jej zapobiec? Walka ze zmianami klimatu powinna stać się naszym priorytetem, o co apelują pomysłodawcy kampanii "Co z tą wodą?".

  • Alert RCB. Do mieszkańców Podkarpacia trafia SMS z ostrzeżeniem: uwaga na bardzo silny wiatr!

   Do mieszkańców Podkarpacia trafia SMS z ostrzeżeniem: uwaga na bardzo silny wiatr! Alert został wysłany przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB).

   Więcej na temat: RCB alert pogoda
  • Bieszczady pod śniegiem. Zima w Czarnej i droga w kierunku Polany [ZDJĘCIA]

   Zima wreszcie zawitała w Bieszczady. Tak w tej chwili wygląda Czarna Górna i droga w kierunku Polany.

  • Bieszczadzka Grupa GOPR ostrzega turystów. Bardzo trudne warunki do uprawiania turystyki w Bieszczadach [ZDJĘCIA]

   W Bieszczadach panują bardzo trudne warunki do uprawiania turystyki. Wieje północny wiatr o sile 80 km/h, temperatura spadła do minus czterech stopni, pada śnieg, widoczność jest ograniczona do 30 metrów.

  • Jeśli będziesz o tym pamiętać, burza już cię nie zaskoczy

   Burze, bez względu na to czy wiosenne, czy zimowe, mogą dać w kość, szczególnie tym, którzy nie potrafią się zachować w czasie burzy. Burze bywają przejściowe, delikatne, ale też gwałtowne i intensywne. Mogą im towarzyszyć obfite deszcze i nawałnice, a także silny wiatr. Wszystkie te zjawiska pogodowe stanowią zagrożenie dla człowieka. Jak sobie radzić w czasie burzy?

   Więcej na temat: burza poradnik