Polska Hokej Liga. Ciarko STS Sanok pokonał Tauron Podhale Nowy Targ

Michał Czajka
W Sanoku padło 11 bramek
W Sanoku padło 11 bramek Tomasz Sowa
W zaległym meczu Polskiej Hokej Ligi Ciarko STS Sanok pokonał u siebie Tauron Podhale Nowy Targ.

Na początku aktywniejsi w ofensywie byli miejscowi, ale to przyjezdni objęli prowadzenie wykorzystując moment, w którym grali 5 na 3. Odpowiedź Ciarko STS-u była jednak natychmiastowa. Potem znowu próbowali gospodarze, ale ponownie kilka razy nieskutecznie. Wreszcie krążek do siatki Podhala z bliska wepchnął Sawicki. W 17. minucie mogło być 3:1, ale Tamminen przestrzelił - minutę później ta sytuacja zemściła się na gospodarzach i ponownie był remis.

Na samym początku drugiej tercji błąd popełnił Świderski, który nie wyłapał strzału Czwanczikowa. Znowu jednak na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać, bo minutę później wyrównał Tamminen. Później gospodarze zaczęli być stroną dominującą i efektem tego było wywalczenie sobie dwubramkowego prowadzenia. Jednak jeszcze przed końcem drugiej tercji przyjezdni zdobyli jednego gola i to na dodatek grając w osłabieniu. W finałowej odsłonie sanoczanie pozwolili przyjezdnym wyrównać, ale pod koniec udało im się zdobyć decydującego gola.

Ciarko STS Sanok - Tauron KH Podhale Nowy Targ 6:5

Tercje: 2:2, 3:2, 1:1

Bramki: 0:1 Bryniczka 2-w podwójnej przewadze (asysty: Tomasik, Siuty), 1:1 Henttonen 3 (Mokszancew), 2:1 Sawicki 12-w przewadze (Sienkiewicz, Jekunen), 2:2 Jelszański 18 (Wielkiewicz), 2:3 Czwanczikow 21, 3:3 Tamminen 22-w przewadze (Mokszancew, Jekunen), 4:3 Filipek 31-w przewadze (Tamminen, Jekunen), 5:3 Wilusz 31 (Marva, Sawicki), 5:4 Jelszański 35-w osłabieniu (Marva, Sawicki), 5:5 Worwa 49 (Wielkiewicz), 6:5 Marva 55 (Sawicki, Wilusz).

Sanok: Świderski - Rąpała, Jekunen, Henttonen, Tamminen, Mokszancew - Marva, Florczak, Sienkiewicz, Sawicki, Bukowski - Piippo, Biłas, Bielec, Wilusz, Biały - Bar, Wróbel, Łyko, Mocarski, Filipek.

Podhale: Bizub - Volráb, Jelszański, Wsół, Bryniczka, Wielkiewicz - Tomasik, Mrugała, Soroka, Neupauer, Czwanczikow - Wsół, Sulka, Worwa, Kapica, Siuty - Kamieniecki, Bochnak, Kapica, Malasiński.