Michał Czajka
W meczu Unii z Ciarko STS ponownie było bardzo dużo walki
W meczu Unii z Ciarko STS ponownie było bardzo dużo walki Jerzy Zaborski
Ćwierćfinałowy pojedynek między Re-Plast Unią Oświęcim a Ciarko STS Sanok ponownie był bardzo wyrównany, ale na koniec ze zwycięstwa cieszyła się ekipa z Oświęcimia.

Przed czwartkowym meczem wszyscy spodziewali się kolejnego wyrównanego meczu i sanoczanie już na początku pokazali, że będą trudnym rywalem - w 6. minucie dobrym strzałem z ostrego kąta popisał się Jakub Bukowski i było 1:0 dla STS-u. Trzy minuty później na ławkę kar powędrował Bielec, a gospodarze nie zmarnowali czasu w przewadze i Dziubiński doprowadził do wyrównania. W kolejnych minutach pierwszej odsłony szanse miały oba zespoły, ale utrzymał się wynik 1:1.

Na początku II tercji znowu kibice oglądali ataki obu zespołów, ale dopiero po 7 minutach padł kolejny gol i ku uciesze miejscowych kibiców zdobyła go Unia. To dodało skrzydeł miejscowym, którzy próbowali odskoczyć. Brakowało im jednak skuteczności, a hokeiści z Sanoka pokazali, że zawsze są bardzo groźni i na 2 minuty przed końcem tej odsłony Mokszancew doprowadził do wyrównania. Jednak jeszcze zanim oba zespoły zjechały na przerwę Unia ponownie wyszła na prowadzenie - Carlsson z zerowego kąta zaskoczył Salamę.

W ostatniej tercji sanoczanie cały czas walczyli o wyrównującego gola, ale albo brakowało im dokładności, albo na posterunku był Saunders. Sporą szansę mieli w samej końcówce gdy na ławkę kar trafił Da Costa, ale nie zdołali tego wykorzystać.

Re-Plast Unia Oświęcim - Ciarko STS Sanok 3:2

Stan rywalizacji (do czterech zwycięstw): 2:0 dla Re-Plast Unii.

Tercje: 1:1, 2:1, 0:0.

Bramki: 0:1 Bukowski 6 (asysta: Hämäläinen),, 1:1 Dziubiński 10-w przewadze (Carlsson, Da Costa), 2:1 Orłow 27 (Wanat, Krzemień), 2:2 Mokszancew 38 (Mocarski), 3:2 Carlsson 39 (Kowalówka, Paszek).

Unia: Saunders - Glenn, Paszek; Oriechin, Carlsson, Da Costa - Orłow, Stasienko; A. Strielcow, W. Strielcow, Dziubiński - Rogow, Bezuška; Themár, Apalkow, Prusak - Noworyta, Noworyta; Wanat, Krzemień, Kowalówka. Trener: Tom Coolen.

STS: Salama - Piippo, Jekunen, Sawicki, Hämäläinen, Bukowski - Marva, Karlsson, Henttonen, Tamminen, Mokszancew - Olearczyk, Rąpała, Bielec, Wilusz, Mocarski - Florczak; Łyko, Filipek, Biały oraz Bar. Trener: Miika Elomo.

Kary: 4-8. Strzały: 35-13. Widzów: 1550.