Michał Czajka
Hokeiści Ciarko STS-u przegrali trzeci mecz z rzędu
Hokeiści Ciarko STS-u przegrali trzeci mecz z rzędu Tomasz Sowa
Comarch Cracovia wygrała wyjazdowe spotkanie z Ciarko STS Sanok choć ten mecz wcale nie musiał skończyć się dla nich sukcesem.

Krakowianie byli raczej uważani za faworytów piątkowego meczu i potwierdzili to już w pierwszej tercji, w której objęli prowadzenie 2:0. Sanoczanie jednak nie chcieli rozczarować swoich sympatyków i wzięli się do roboty. Najpierw kontaktowego gola zdobył Sawicki (w trzeciej tercji), a kilka minut później wyrównał Tamminen.

Wtedy jednak charakter pokazali też goście i do swojego dorobku dorzucili trzy kolejne gole. Dla Ciarko STS-u była to trzecia porażka z rzędu.

Ciarko STS Sanok - Comarch Cracovia 2:5

Tercje: 0:2, 0:0, 2:3.

Bramki: 0:1 Shirley 11 (asysty: Gula, Pieriewozczikow), 0:2 Bodrow 13 (Popiticz), 1:2 Sawicki 44 (Tamminen, Sienkiewicz), 2:2 Tamminen 52 (Sienkiewicz), 2:3 Němec 53 (Csamangó), 2:4 Popiticz 55-w osłabieniu (Bodrow), 2:5 Brynkus 59 (Jacenko, Ježek).

Sanok: Spěšný - Piippo, Jekunen, Biały, Mokszancew, Bukowski - Marva, Wróbel, Sawicki, Tamminen, Sienkiewicz - Rąpała, Biłas, Mocarski, Wilusz, Filipek - Florczak, Łyko, Bielec, Bar. Trener Miika Elmo.

Cracovia: Pieriewozczikow - Gula, Šaur, Bezwiński, Dugin, Němec - Dudaš, Müller, Popiticz, Bodrow, Ismagiłow - Ježek, Kinnunen, Brynkus, Jacenko, Csamangó - Karlsson, Augustyniak, Shirley, Jaracz. Trener Rudolf Roháček.

Kary: 10-8. Strzały: 9-15. Widzów: 950

POZOSTAŁE WYNIKI: Re-Plast Unia Oświęcim - GKS Katowice 3:4 (po dogrywce), Tauron Podhale Nowy Targ - GKS Tychy 1:2