Polska Hokej Liga. Marma Ciarko STS Sanok lepszy od Zagłębia Sosnowiec

Michał Czajka
Sanoczanie pokonali u siebie Zagłębie
Sanoczanie pokonali u siebie Zagłębie Tomasz Sowa
Zespół Marma Ciarko STS-u Sanok nie zawiódł i pokonał swojego sąsiada w tabeli Zagłębie Sosnowiec. Końcówka meczu była bardzo emocjonująca.

Pierwsza tercja zakończyła się lepiej dla gości, którzy w całym spotkaniu oddali zdecydowanie więcej strzałów. Jednak w drugiej odsłonie środowego pojedynku skuteczność pokazali miejscowi, którzy po golach Miccoli i Johana Lorraine'a wyszli na prowadzenie. Drugi z braci Lorraine Elliot umieścił krążek w siatce Zagłębia po raz trzeci i wydawało się, że w ostatniej tercji sanoczanom nic już nie grozi. Jednak w samej końcówce Zagłębie strzeliło jeszcze kontaktowego gola, ale STS nie wypuścił wygranej z rąk i w ostatniej minucie wynik meczu ustalił Valtola.

Warto dodać, że w pojedynku z Zagłębiem w składzie drużyny z Sanoka zadebiutował nowy obrońca Wsewołod Tołstuszko.

Marma Ciarko STS Sanok - Zagłębie Sosnowiec 4:2

Tercje: 0:1, 2:0, 2:1.

Bramki: 0:1 Rzeszutko 19-w przewadze (asysty: Nahunko, Andrejkiw), 1:1 Miccoli 26 (J. Lorraine, Ginda), 2:1 J. Lorraine 35-karny, 3:1 E. Lorraine 48-w przewadze (Valtola, J. Lorraine), 3:2 Bucenko 58-w podwójnej przewadze (Kotlorz, Danyłenko), 4:2 Valtola 60 (J. Lorraine).

STS: Salama - Łysenko, Biłas, J. Lorraine, Tamminen, Heikkinen - Karlsson, Valtola, E. Lorraine, Mäkelä, Mocarski - Höglund, Filipek, Miccoli, Ginda - Tołstuszko, Wróbel, Dulęba, Sienkiewicz, Dobosz.

Zagłębie: Spěšný - Kotlorz, Kogut, Kozłowski, Nahunko - Khoperia, Andrejkiw, Pawlenko, Rzeszutko, Piotrowicz - Krawczyk, Michałowski, Danyłenko, Bucenko, Sikora - Opiłka, Luszniak, Stuchlík, Dubinin, Rzekanowski.

Kary: 10-31. Strzały: 31-25. Widzów: 1500.