Michał Czajka
Sanoczanie przegrali pierwszy mecz w Oświęcimiu
Sanoczanie przegrali pierwszy mecz w Oświęcimiu Jerzy Zaborski
Ciarko STS Sanok ambitnie walczył w wyjazdowym spotkaniu z Re-Plast Unią Oświęcim, ale jednak gospodarze okazali się minimalnie lepsi.

I tercja była bardziej udana dla miejscowych, którzy w 6. minucie objęli prowadzenie choć trzeba też zauważyć, że mieli trochę szczęścia, bo krążek po strzale Aleksandra Strielcowa odbił się jeszcze od Kamila Olearczyka i zaskoczył Dominika Salamę. Na początku kolejnej odsłony wydawało się, że gospodarze jeszcze bardziej odskoczą, ale nie wykorzystali momentu gry w podwójnej przewadze. W 31. minucie na ławkę kar powędrował Jakub Bukowski, ale oświęcimianie ponownie nie potrafili wykorzystać przewagi, a kapitalną kontrą popisali się gracze Ciarko STS-u. Na bramkę Saundersa uderzył Mocarski, bramkarz gospodarzy odbił gumę barkiem, ale przy dobitce z powietrza Radosława Sawickiego był bezradny.

Na ładnego gola sanoczanina jednak bardzo szybko odpowiedział świetnym strzałem w okienko Da Costa i ponownie wyprowadził Unię na prowadzenie. W ostatniej tercji lepszym zespołem byli sanoczanie, ale zespół z Oświęcimia dobrze się bronił. W samej końcówce trener Miika Elmo wycofał nawet bramkarza, ale jednak wyrównać już się nie udało.

Re-Plast Unia Oświęcim - Ciarko STS Sanok 2:1

Stan rywalizacji (do czterech zwycięstw): 1:0 dla Unii.
Tercje: 1:0, 1:1, 0:0.

Bramki: 1:0 A. Strielcow 6 (asysta: W. Strielcow), 1:1 Sawicki 33-w osłabieniu (Mocarski), 2:1 Da Costa 34 (Glenn).

Unia: Saunders - Glenn, Paszek; Oriechin, Rollin Carlsson, Da Costa - Orłow, Stasienko; A. Strielcow, W. Strielcow, Dziubiński - Rogow, Bezuška; Wanat, Krzemień, Kowalówka - Noworyta; Themár, Apalkow, Jerasow oraz A. Prusak. Trener: Tom Coolen.

STS: Salama - Piippo, Jekunen; Sawicki, Hämäläinen, Bukowski - Marva, J. Karlsson; T. Henttonen, S. Tamminen, A. Mokszancew - K. Olearczyk, B. Rąpała; M. Bielec, M. Wilusz, K. Mocarski oraz M. Biały, B. Florczak, Ł. Łyko, S. Bar, K. Filipek. Trener: Miika Elomo.

Kary: 8-6. Strzały: 28-22. Widzów: 1800.