Radni Rady Powiatu Sanockiego podwyższyli pensję starosty do 18150 złotych

Wojciech Zatwarnicki
Wojciech Zatwarnicki
Na zdjeciu Stanisław Chęć.
Na zdjeciu Stanisław Chęć. Archiwum
Udostępnij:
Podczas XLII Sesja Rady Powiatu Sanockiego radni przyjęli m.in. uchwałę budżetową na 2022 rok, uchwałę w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Sanockiego na lata 2022-2028 i o podwyżce pensji starosty.

Przed glosowaniem w sprawie budżetu, głos zabrał Stanisław Chęć, starosta, sanocki, który poprosił radnych o przyjęcie budżetu. Wypowiedziała się też Marzena Dziurawiec, która wytłumaczyła, że nie zagłosuje za przyjęciem budżetu, bo jest w nim ogromnie niedoszacowana oświata. Za przyjęciem budżetu głosowało 14 radnych, jeden się wstrzymał, a jeden z radnych był przeciw.

Wśród osiemnastu punktów obrad znalazł się również ten o podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wynagrodzenia dla Starosty Powiatu Sanockiego. Radni do projektu uchwały nie mieli żadnych uwag. Za przyjęciem uchwały głosowało 13 radnych, dwóch wstrzymało się od głosu. Tym samym nowe wynagrodzenie starosty zostało ustalone na poziomie 18150 zł brutto, z czego wynagrodzenie zasadnicze to 9500 zł brutto. Pozostałe składowe wynagrodzenia to dodatki: funkcyjny, specjalny i za wysługę lat. Uchwała weszła w życie w dniu podjęcia, z mocą obowiązującą od 1 sierpnia 2021 roku. Oznacza to, że starosta otrzyma dodatkowo wyrównanie.

Starostwo chce „uzdrowić” sanocki szpital

W porządku obrad znalazły się również uchwały dotyczące oceny sytuacji ekonomiczno-finansowej Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Sanoku oraz programu naprawczego tej placówki. Radni w obu przypadkach większością głosów przyjęli obie uchwały. Znalazły się w nich informacje o optymymalizacji liczby łóżek, która związana jest z redukcją personelu pielęgniarskiego. Ogółem będzie to piętnaście łóżek. Najwięcej zniknie z Oddziału Wewnętrznego – siedem, pięć z Chirurgii, dwa z Pulmonologii i jedno z Oddziału Obserwacyjno – Zakaźnego.

Placówka w Sanoku posiada obecnie zadłużenie przekraczające 52 mln złotych. W tak zwanej ocenie punktowej sytuacji ekonomiczno-finansowej SPZOZ w Sanoku otrzymał 10 na 70 możliwych punktów, co potwierdza złą sytuacje placówki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Morawiecki prezydentem? Polacy mówią: tak!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie