Radni Sanoka jednogłośnie wznowili procedurę poszerzenia granic Sanoka

OPRAC.:
Wojciech Zatwarnicki
Wojciech Zatwarnicki
Fot. Wojtek Zatwarnicki
Udostępnij:
Jedynym rozpatrywanym punktem czwartkowej LIII Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta Sanoka było rozpatrzenie wniosku Tomasza Matuszewskiego, burmistrza Sanoka o wprowadzenie do porządku obrad projektu uchwały w sprawie zmiany granic Sanoka. Sprawa dotyczy przyłączenia do miasta sołectw: Zabłotce, Bykowce i części Trepczy. Radni jednogłośnie poparli uchwałę, tym samym wznawiając procedurę poszerzenia granic miasta.

Oznacza to, że mieszkańcy gminy Sanok i miasta Sanoka ponownie wyrażą swoją opinię w tej sprawie w konsultacjach społecznych w pierwszym kwartale przyszłego roku. Jak podkreślił Artur Kondrat, zastępca burmistrza ds. rozwoju, poprzednie konsultacje pokazały, że coraz więcej mieszkańców ościennych sołectw dostrzega korzyści z przyłączenia ich miejscowości do Sanoka.

- Poszerzenie miasta o nowe tereny otworzy przed nami wiele możliwości. Przede wszystkim Sanok wzmocni swoją pozycję w regionie i będzie ośrodkiem skupiającym uwagę inwestorów i turystów. Wiedzą o tym doskonale prezesi największych sanockich firm, którzy zdecydowanie zadeklarowali poparcie dla idei poszerzenia granic, wysyłając w tej sprawie pismo do przedstawicieli rządu. Nie sięgamy po niemożliwe – przed złożeniem projektu uchwały na dzisiejszą sesję wraz z współpracownikami przeanalizowaliśmy bardzo dokładnie wszystkie opinie, jakie na ten temat wpłynęły do Urzędu Miasta – przede wszystkim opinię Wojewody Podkarpackiego na temat przyłączenia Zabłociec i Bykowiec oraz opinię Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji dotyczącą przyłączenia części Trepczy z miejskim ujęciem wody i oczyszczalnią ścieków. Także Związek Miast Polskich pozytywnie odniósł się do planów poszerzenia Sanoka – podsumował sesję Tomasz Matuszewski, burmistrz miasta Sanoka.

Źródło: Materiał prasowy Urzędu Miasta w Sanoku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Morawiecki prezydentem? Polacy mówią: tak!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie