MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Roczna Emilka z Jasła chce widzieć. Możemy pomóc spełnić jej marzenie. Trwa zbiórka [ZDJĘCIA]

Jakub Hap
Jakub Hap
Emilka ma zaledwie roczek. Od urodzenia zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi, przez które nie widzi. Najbliżsi dziewczynki, w tym rodzice i starszy brat robią wszystko, by miała jak najlepszą opiekę, ale wzrok mogą przywrócić jej tylko bardzo drogie operacje przeprowadzone w Belgii
Emilka ma zaledwie roczek. Od urodzenia zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi, przez które nie widzi. Najbliżsi dziewczynki, w tym rodzice i starszy brat robią wszystko, by miała jak najlepszą opiekę, ale wzrok mogą przywrócić jej tylko bardzo drogie operacje przeprowadzone w Belgii Siepomaga.pl
Aż 300 tysięcy złotych kosztować mają kolejne etapy walki o przywrócenie wzroku Emilce Ziębie z Jasła. Ruszyła nowa zbiórka, bliscy dziewczynki proszą o wsparcie.

Mała jaślanka urodziła się z zaćmą obuoczną. Choć niedawno ukończyła dopiero pierwszy rok życia, ma już za sobą kilka operacji. Lekarze opiekujący się dziewczynką robią co mogą, by poprawić jej stan zdrowia. Niestety - po próbie naprawy lewego oka, okazało się, że prawe jest w jeszcze gorszym stanie.

- Gdy wysokie ciśnienie wyniszczy nerwy wzroku i rozerwie je, Emilka będzie niewidoma już na zawsze - nieodwracalnie! Na szczęście specjaliści z Belgii dają szansę prawemu oczku. Potrzebny jest szereg operacji i już przygotowują nas do kolejnej, zmniejszającej ciśnienie w gałce ocznej. W tej chwili oczko zdecydowanie wychodzi poza oczodół, jest rozrywane wzdłuż i wszerz, co powoduje silny ból i Emilka bardzo cierpi - mówią rodzice chorej dziewczynki.

Drogie operacje to nie wszystko

Niepełnosprawność mocno doskwiera dziecku na co dzień, ale - co gorsza - opóźnia też jego rozwój. Leczenie zainicjowane przez belgijskich okulistów daje nadzieję, jednak kosztuje krocie. Warunkiem kontynuowania go jest zebranie aż 300 tysięcy złotych.

- Planowane operacje ratujące oczko prawe, finalnie dadzą Emilce widzenie na poziomie +6 dioptrii, co nie tylko uratuje naszą córeczkę od utraty oka, ale pozwoli jej także samodzielnie funkcjonować. W Polsce oczy bezsoczewkowe z jaskrą nie podlegają kwalifikacji do wszczepu soczewek. Tylko drogie, zagraniczne leczenie uchroni naszą córeczkę od ciemności - podkreślają rodzice dziewczynki.

By sytuacja Emilki uległa poprawie, konieczne są nie tylko następne zabiegi operacyjne. Nie obejdzie się również bez zakupu m.in. drogiego urządzenia do pomiaru ciśnienia w oczach. Przydałoby się „na już”.

- Pomiary mamy wykonywać o różnych porach dnia, by wiedzieć, które leki podawać i w jakich dawkach. Przy skokach ciśnienia Emilki, taki sprzęt będzie bezcenny - zwłaszcza w czasie oczekiwania na operacje, jak i już po ich wykonaniu. Niestety, wrodzona wada wzroku i zaćma wrodzona obuoczna w przypadku córki niosą ze sobą szereg powikłań jak oczopląs, brak koagulacji, zez zbieżny, zez naprzemienny, bezsoczewkowość oraz wysokie ciśnienie oka - wymienia Agnieszka Zięba, mama Emilki.

Przywrócenie małej jaślance widzenia byłoby istotnym przełomem w jej leczeniu. Ale nie sprawi, że z dnia na dzień - bez kolejnych wizyt u okulistów, optometrystów, neurologów - dziewczynka zacznie żyć i rozwijać się jak jej zdrowi rówieśnicy.

- Odzyskanie wzroku to tak naprawdę początek długiej drogi - nie kryje pani Agnieszka.

Każda złotówka na wagę złota

Rodzina dziewczynki z Jasła prosi o pomoc w zebraniu pieniędzy, które umożliwią sfinansowanie operacji i pobytu w szpitalu UZA w Belgii, opłacenie dalszych terapii i rehabilitacji, jak również zakupu sprzętu do monitorowania stanu oczu.

- Prosimy, dołączcie do naszej walki. Dajmy Emilce szansę na widzenie świata wokół niej. Dziękujemy za każdą pomoc - podsumowują rodzice małej jaślanki.

Internetowa zbiórka prowadzona jest TUTAJ. Do osiągnięcia celu brakuje ponad 260 tys. zł.

W grę wchodzi również wsparcie dziewczynki poprzez wysłanie SMS-a o treści 0425488 na numer 75365 (koszt 6,15 zł brutto - w tym VAT), włączenie się w licytacje na Facebooku (grupa „W drodze po wzrok - Licytacje dla Emilki Zięby”), gdzie można także na bieżąco śledzić losy małej wojowniczki (strona „Bądź nadzieją światła - pomoc dla Emilki Zięby”).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Najlepsze produkty spożywcze dla kobiet 40+

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Roczna Emilka z Jasła chce widzieć. Możemy pomóc spełnić jej marzenie. Trwa zbiórka [ZDJĘCIA] - Jasło Nasze Miasto

Wróć na sanok.naszemiasto.pl Nasze Miasto