MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Schrony i miejsca ukrycia w Sanoku. Strażacy przygotowali specjalną mapę

OPRAC.:
Łukasz Solski
Łukasz Solski
Państwowa Straż Pożarna zakończyła rozpoczętą jesienią ubiegłego roku inwentaryzację schronów i miejsc ukrycia w Polsce, w tym także w Sanoku. Teraz widać, że kolorowo wcale nie jest - co prawda w miejscach doraźnego schronienia można ulokować 47 milionów osób, a w miejscach ukrycia (piwnice, podziemne garaże) około 1,1 mln osób, ale w prawdziwych, hermetycznych schronach jest miejsce dla zaledwie niespełna ponad 300 tysięcy osób. Jak sytuacja wygląda w Sanoku?

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik z komendantem głównym Państwowej Straży Pożarnej generałem brygadierem Andrzejem Bartkowiakiem przedstawili efekty inwentaryzacji schronów, którą od października 2022 roku do lutego 2023 roku przeprowadziło w całym kraju w sumie 13 tysięcy strażaków. Inwentaryzacji poddane zostały wszystkie pomieszczenia należące do instytucji państwowych, samorządowych, wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych, ale także do podmiotów gospodarczych prowadzących działalność użyteczności publicznej. Nie sprawdzano jedynie tego typu obiektów w budynkach prywatnych.

od 16 lat

Schrony w Sanoku

W całym kraju jest jest około 2 tysięcy schronów, które mogą pomieścić w sumie ponad 300 tysięcy osób. Jest też blisko 9 tysięcy miejsc ukrycia, dla ponad 1,1 miliona osób. W Sanoku mamy 4 schrony, które mogą pomieścić... 260 osób. Miejsc ukrycia jest już znacznie więcej - wszystkie znajdziecie na mapie https://strazpozarna.maps.arcgis.com/.

Schrony i miejsca ukrycia w Przemyślu:

Schrony i miejsca ukrycia w Sanoku. Strażacy przygotowali sp...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na sanok.naszemiasto.pl Nasze Miasto