PLH: 9. miejsce Sanoka

sanok.hokej.net
Zakończył się sezon dla hokeistów Ciarko KH Sanok i KS KTH Krynicy-Zdrój. Sanoczanie wygrali niedzielne spotkanie 6-0 i zajęli 9 miejsce na koniec sezonu. Mecz był w tle wydarzenia jakim było zakończenie kariery ligowej przez Tomasza Demkowicza.

40-letni wychowanek sanockiego hokeja rozegrał ostatnie spotkanie ligowe w swojej karierze. - Warto było grać w hokeja, wiadomo były te lepsze i gorsze dni ale nie ma co narzekać. Kiedyś trzeba było powiedzieć koniec. - mówił po meczu 46-krotny reprezentant Polski. - Moim największym przeżyciem była możliwość spotkania się z najlepszymi w grupie A. Mecze przeciwko Słowacji czy Finlandii to dla mnie duże wyróżnienie – wspomina.

Demkowicz nie zamierza oddalać się od hokeja i chcę przy nim pozostać. - Tak oczywiście, chciałbym być dalej przy hokeju. Tyle lat na lodzie to ciężko byłoby się od tego odciągnąć – zapewnia.

W niedzielny wieczór wychowanek sanockiego hokeja miał kilka okazji do ukoronowania swojej kariery zdobyciem gola. Najlepszą okazją był rzut karny w 16 minucie - Za bardzo chciałem, zabrakło też sił. Ale nie o to też chodziło. Pożegnałem się z kibicami, z kolegami i hokejem – wyjaśnia.

Niestety na lodzie nie pojawił się prezes gospodarzy, Piotr Krysiak by pożegnać zawodnika. Ale jak zapewnia klub planuje zorganizować huczniejsze pożegnanie dla najlepszego zawodnika w historii sanockiego hokeja. - Nic jeszcze o tym nie wiem, ale byłoby miło zagrać w takim meczu sparingowym. - zakończył Demkowicz. - Planujemy zorganizować takie spotkanie dla Tomka, który wiele zrobił dla naszego hokeja. Może uda się w najbliższym czasie gdy będzie reprezentacja na zgrupowaniu albo w sierpniu przed sezonem – zapewnia prezes, Ciarko KH Piotr Krysiak.

Jeśli chodzi o spotkanie przeciwko KTH Krynicy-Zdrój o 9 miejsce w lidze. Sanoczanie zasłużenie wysoko pokonali gości 6-0. W trzeciej tercji hokeiści Ciarko KH zdobyli cztery bramki w ciągu sześciu minut.

- Szkoda że 9. miejsce, można powiedzieć że powinniśmy Puchar dostać na własność. Na pewno jest to poniżej oczekiwań. Nie wiele nam brakło do tego 8 miejsca, ale znowu nam brakło i to jest bolesne – mówił po meczu, prezes Piotr Krysiak.

Ciarko KH Sanok - KS KTH Krynica-Zdrój 6:0 (1:0, 1:0, 4:0)