Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Uroczyste przekazanie i poświecenie nowego samochodu strażackiego dla Ochotniczej Straży Pożarnej KSRG Czarna Górna [ZDJĘCIA]

OPRAC.: Wojciech Zatwarnicki
Fot. Urząd Gminy w Czarnej Górnej
Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym w Czarnej Górnej. Następnie na placu przed remizą odbyło się oficjalne przekazanie kluczyków i dokumentów do nowego samochodu.

- Dzień 26 listopada 2022 roku przejdzie do historii jako jedna z ważniejszych dat w historii jednostki OSP KSRG Czarna, a my jako strażacy obiecujemy, że będziemy wierni słowom „Bogu na chwałę ludziom na ratunek - takimi słowami druh Roman Rusin, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarnej zakończył swoje przemówienie z okazji uroczystości przekazania samochodu.

Na zaproszenie prezesa oraz druhen i druhów z OSP KSRG Czarna na sobotnie uroczystości przybyły jednostki OSP z Lipia, Michniowca-Bystre, Polany, Żłobka, Rabego oraz OSP Myczkowce i zaproszeni goście.

Aktu przekazania samochodu oraz kluczyków i dokumentów dokonali: s. Bryg. Janusz Jabłoński zastępca Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie, Piotr Babinetz poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, Adam Skiba, prezes WFOŚiGW w Rzeszowie, mł. bryg. Emil Szmyd, komendant Powiatowy PSP w Ustrzykach Dolnych, Bogusław Kochanowicz, wójt Gminy Czarna oraz Marek Andruch – starosta Powiatu Bieszczadzkiego.

Zakup średniego samochód ratowniczo-gaśniczego na podwoziu RENAULT D15 z napędem terenowym 4 x 4 sfinansowano ze środków Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego w kwocie 425 000,00 zł oraz Gminy Czarna w kwocie 499 993,21 zł. Natomiast pieniądze na jego doposażenie pochodziły m.in. od darczyńców i internetowej zrzutki.

Nowy pojazd Renault Trucks D15 HIGH K P4X4 280E6 (4×4), charakteryzuje się aluminiowym nadwoziem pożarniczym. Do przewozu armatury oraz sprzętu pożarniczego i ratowniczego przystosowanych jest siedem skrytek sprzętowych. Każda z nich zamykana jest żaluzjami aluminiowymi. Dla strażaków przewidziano ergonomiczną, sześcioosobową kabinę załogową.

Urząd Gminy w Czarnej Górnej

Samochód wyposażony jest w kompozytowe zbiorniki na wodę o pojemności 3000 litrów i 300 litrów na środek pianotwórczy. Do podawania środków gaśniczych służy umieszczona z tyłu autopompa. Jej wydajność to 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l/min przy ciśnieniu 40 barów. Na dachu znajduje się ręcznie sterowane działko wodno-pianowe o wydajności 800-2400 l/min.

OSP Czarna to jedyna jednostka na terenie gminy Czarna, która wchodzi w skład Krajowego Systemu Ratunkowo Gaśniczego.

od 16 lat
Wideo

Policyjne drony na Podkarpaciu w akcji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sanok.naszemiasto.pl Nasze Miasto