Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Boiska w czterech sołectwach będą jak nowe. Gmina Sanok remontuje obiekty sportowe [ZDJĘCIA, WIDEO]

Redakcja
Wideo
od 16 lat
Gmina Sanok wyremontowała już obiekty sportowe w Prusieku i Markowcach, a prace trwają jeszcze Niebieszczanach i Strachocinie.

Remontu doczekał się wysłużony „Orlik” w Prusieku, który był intensywnie użytkowany przez czternaście lat. W ramach zaplanowanych prac przeprowadzono kompleksową modernizację obydwu boisk. Na polu do gry w koszykówkę, siatkówkę i tenisa wykonano nową podbudowę i nawierzchnię poliuretanową oraz wymalowano oznaczenia poziome. Rewitalizacji poddano także nawierzchnię ze sztucznej trawy na boisku do piłki nożnej. Stanęły na nim dwie nowe bramki aluminiowe, zamocowano piłkochwyty oraz wymalowano linie. Wzmocniono ogrodzenie wokół całego kompleksu oraz zainstalowano dwie furtki, które ułatwiają dostęp na teren „Orlika”. Prace zakończono końcem października, ale aura nie pozwoliła uczniom już z niego skorzystać.

Całkowity koszt inwestycji wynosi 844 899 zł. Zadanie uzyskało dofinansowane w kwocie 422 449 zł ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki. Brakującą kwotę dołożono z budżetu gminy.

Zakończono też, i to przed terminem, modernizację boiska w miejscowości Markowce. 23 listopada br. odbył się odbiór prac. W ramach zawartej umowy wykonano kompleksową rewitalizację płyty boiska wraz z zainstalowaniem systemu nawadniającego.
Obiekt wyposażono w dwie nowe bramki aluminiowe, piłkochwyty, bariery odgradzające kibiców od pola gry. Odnowione zostały również wiaty dla zawodników rezerwowych. Cały obiekt ogrodzono siatką polipropylenową, wyposażoną dodatkowo w pięć furtek wejściowych i bramę wjazdową.

Wartość inwestycji wynosi 757 620 zł w tym dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w kwocie 354 600 zł.

Kolejne obiekty sportowe zaplanowano do remontu w ramach inwestycji pn. „Poprawa infrastruktury sportowej na terenie gminy Sanok”, która uzyskała dofinansowane ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Całkowita kwota inwestycji to 3 770 545 zł. Modernizacja obejmuje dwa stadiony piłkarskie w miejscowościach Niebieszczany i Strachocina. Zakończenie prac ma nastąpić w marcu 2024 r.

W przypadku Strachociny projekt obejmuje modernizację boiska trawiastego oraz remont zaplecza szatniowo-sanitarnego, trybuny oraz wymianę wiaty dla zawodników rezerwowych. Boiska otrzyma również nowe wyposażenie, ogrodzenie i oświetlenie. Dodatkowo na budynku gospodarczym w Strachocinie zamontowano panele fotowoltaiczne.

Podobny zakres prac jest wykonywany w przypadku stadionu w Niebieszczanach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Boiska w czterech sołectwach będą jak nowe. Gmina Sanok remontuje obiekty sportowe [ZDJĘCIA, WIDEO] - Nowiny

Wróć na sanok.naszemiasto.pl Nasze Miasto