Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

W Sanoku będzie budowany most za ponad 100 mln zł. Podpisano umowę z wykonawcą I etapu inwestycji [ZDJĘCIA, WIDEO]

Redakcja
Wideo
od 16 lat
W piątek, 10 listopada w sanockim magistracie podpisano umowę na budowę pierwszego etapu mostu nad Sanem na łączną kwotę ponad 78 mln zł. Zadanie nosi nazwę „Budowa mostu na rzece San wraz z budową drogi dojazdowej i skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 886 (ul. Królowej Bony)”. Most będzie miał długość 260 m.

- To oznacza, że rozpoczęcie prac nad nową inwestycją zbliża się wielkimi krokami i firma jeszcze w tym miesiącu rozpocznie działania związane z budową nowego mostu - informuje burmistrz Tomasz Matuszewski.

Wykonawcą pierwszego etapu mostu nad Sanem została warszawska firma „Sarinż”, która jest m.in. wykonawcą mostu w Besku.

Inwestycja jest realizowana dzięki zewnętrznemu dofinansowanie o łącznej kwocie ponad 100 mln zł. Dofinansowanie pochodzi z Programu ,,Mosty dla Regionów” i Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.

Most miał pierwotnie kosztować ponad 60 mln zł, a obecnie szacuje się, że będzie to kwota 105-107 mln zł. Na obecnym etapie oblicza się, że miasto dołoży około 8 mln zł.

- Bardzo się cieszę z powodu realizacji kolejnego założonego planu, który coraz bardziej zbliża nas do tej ważnej inwestycji. Jestem przekonany, że nowy most nad Sanem będzie służył nam wszystkim i przyczyni się do poprawy jakości życia w Sanoku - podkreśla w mediach społecznościowych burmistrz Tomasz Matuszewski. - Do 14 dni plac budowy zostanie przekazany wykonawcy.

W następnym tygodniu będą odbywać się już odwierty geologiczne pod pylon.

Drugi etap realizacji inwestycji będzie związany z budową infrastruktury drogowej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: W Sanoku będzie budowany most za ponad 100 mln zł. Podpisano umowę z wykonawcą I etapu inwestycji [ZDJĘCIA, WIDEO] - Nowiny

Wróć na sanok.naszemiasto.pl Nasze Miasto