Marcin Jastrzębski
W drugim dniu zmagań OOM nasze województwo zdobyło srebrny medal w biegu drużynowym. Tomasz Sowa
Sobota była drugim dniem zmagań Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i mistrzostw Polski juniorów w łyżwiarstwie szybkim. Rywalizacja na sanockim torze toczyła się na kilku dystansach. Świetnie w biegu drużynowym pokazali się nasi juniorzy młodsi.

Bieg drużynowy juniorów młodszych stał na wysokim poziomie. Podkarpacki Team reprezentowali trzej zawodnicy Górnika Sanok: Szymon Hostyński, Patryk Kudła i Roch Maliczowski. Rywalizacja w „drużynówce” to 8 okrążeń toru, więc 3200 metrów. Po siódmym okrążeniu byliśmy na trzecim miejscu, ale w decydującym „kółku” nasi wyprzedzili Mazowsze. Wygrało województwo łódzkie.

– To sukces, jestem dumny z chłopaków. Pokazali równą formę, w naszym zespole wszyscy pojechali na miarę swoich możliwości – oceniał Marek Drwięga, trener naszych panczenistów.

Dziś mieliśmy również swoich reprezentantów w rywalizacji indywidualnej. W rywalizacji na 1000 metrów juniorek młodszych pokazała się Julia Madzelowska. Zajęła 16. miejsce. Na 1000 metrów juniorek startowała Nikola Maślanka. Wywalczyła siódme miejsce.

Mocną reprezentację mieliśmy w zmaganiach na 1500 metrów juniorów młodszych. Roch Maliczowski zajął czwarte miejsce, a Szymon Hostyński był szósty. 10. miejsce zajął Mikołaj Stabryła, a jedenasty był Patryk Kudła. Przemysław Zając wywalczył 19. miejsce.

Jutro ostatni dzień rywalizacji panczenistów. W programie jest m.in. bieg masowy.