OPRAC.:
Dorota Mękarska
arch. FB Łukasza Łagożnego
Sanoczanin jako jedyny reprezentant Podkarpacia wystartował w prestiżowych zawodach Bieg Kreta HARDCORE. Było to w środę o godz. 17. Dzisiaj rano zameldował się na mecie.

Elitarny, kultowy już bieg, organizowany jest przez Klub Biegacza w Sobótce oraz pasjonatów biegania. Bieg Kreta organizowany jest na dwóch dystansach 148 km oraz na dystansie 377 km zwanym Bieg Kreta Hardcore.

Celem biegu jest pokonanie trójkąta opisanego przez trzy wierzchołki, Ślęża, Śnieżka, Śnieżnik, w trakcie jednego ciągłego przejścia.

To był najbardziej wymagający start w karierze sportowej Łukasza Łagożnego. Na pokonanie morderczego dystansu zawodnik miał zaledwie 100h, bo taki jest limit czasu na ukończenie zawodów.

Pogoda zawodników nie rozpieszczała, bo w górach o tej porze roku warunki są jeszcze bardzo trudne, jednak Łukasz dopiął swego.

– Dziękuję Wam za wsparcie Było to dla mnie mega ważne. Teraz prysznic, śniadanie przy stole i wypoczynek. Już niebawem więcej i relacja z biegu... czekajcie niecierpliwie – napisał zawodnik na FB, dziękując swojemu teamowi Michałowi i Piotrowi, którzy pomagali mu na trasie.