W ostatnich latach otoczenie nad Soliną zmieniło się mocno in plus. To wynik m.in. wspomnianego projektu.
Jego założeniem było utworzenie produktu sieciowego łączącego atrakcje realizowane nad jeziorem oraz w jego najbliższej okolicy. Do projektu dołączyły trzy lokalne przedsiębiorstwa, tworząc ofertę dla turystów odwiedzających region Jeziora Solińskiego.
Pływający basen i infrastruktura dla żeglarzy
W ramach projektu powstał pływający basen w Polańczyku, czyli Przystań Eko-Marina wraz infrastrukturą dla żeglarzy.
Cumując swój jacht w Eko Marinie, żeglarze mogą liczyć na pomoc w obsłudze technicznej dla jednostki pływającej oraz na dostęp do zaplecza sanitarnego.
Turyści odwiedzający Eko Marinę, oprócz kąpieli w bezpiecznym basenie ze sztucznym dnem, mogą wypożyczyć jacht lub motorówkę z napędem elektrycznym.
Drugą przystanią powstałą w ramach projektu jest Przystań Zatoka Medyków w Olchowcu gdzie wypożyczyć można kajaki, łodzie elektryczne oraz rowery.
Ideą projektu „Bieszczady – miejsce pełne żywiołów” jest sieciowanie polegające na łączeniu ofert – turyści mogą przepłynąć jachtem z Polańczyka do Olchowca a do Eko Mariny wrócić na pokładzie elektrycznej motorówki Parker.
W Polańczyku powstała również Tawerna Pod Żaglami – miejsce spotkań żeglarzy i nie tylko. W budynku przy tawernie utworzono szkółkę żeglarską dla najmłodszych. Do dyspozycji jest również sala szkoleniowa z widokiem na jezioro.
Trzeci z partnerów projektu, Pensjonat Leśniczówka, oferuje atrakcyjne przejażdżki pojazdami elektrycznymi o swojskiej nazwie Ryś oraz wypożycza elektryczne rowery.
Dzięki wspomaganiu elektrycznym silnikiem, nawet średnio wprawiony kolarz będzie mógł pokonywać górzyste szlaki Krainy Wilka.
Hotel Wrota Bieszczad w sercu Leska
Kluczowym elementem sieci produktów jest nowo powstały Apart Hotel Wrota Bieszczad ulokowany w sercu Leska. To piękne miasto, które w końcu zasłużyło na godny obiekt noclegowy wraz z atrakcjami w postaci Pubu Kamfina, wystrojem nawiązującym do tradycji nafciarskich oraz Restauracji Mąka i Wino oferującej dania kuchni karpackiej w nowoczesnym wydaniu.
Całość „sieci” spina interaktywna aplikacja na telefon, dzięki której możemy przenieść się w czasie, by w wirtualnej rzeczywistości poznawać tajemnice ukryte na dnie Jeziora Solińskiego.
Powstałe inwestycje znacząco wpłyną na pobudzenie ruchu turystycznego w regionie.
Tematyka konferencji obejmuje także zagadnienia nowego projektu norweskiego pod nazwą „Innowacje w zakresie turystyki wodnej nad zalewem Solińskim w Bieszczadach”. Podczas kwietniowego spotkania w Polańczyku i Lesku, uczestnicy projektu przedstawią kolejne pomysły na nowe inwestycje nad jeziorem.
Ciekawa jest również sama forma nadchodzącej konferencji, gdyż częściowo odbywać się będzie w plenerze. Podczas wyprawy bezdrożami oraz rejsu jachtami po Solinie, goście będą mogli z bliska przekonać się o potencjale regionu.
Program wydarzenia "Wędruj, żegluj, odkrywaj Bieszczady na nowo"
Piątek
- 21.04, godz. 17. konferencja – przedstawienie projektu „Innowacja w zakresie turystyki wodnej na Zalewie Solińskim” (sala szkoleniowa Eko Marina)
- Cypel Polańczyk godz. 17. - 19. rejs do zachodu słońca po Jeziorze Solińskim flotyllą jachtów i łodzi elektrycznych z Eko Mariny w Polańczyku, prezentacja aplikacji multimedialnej Kraina wilka
Sobota
- Godz. 10. poświęcenie hotelu Wrota Bieszczad w Lesku
- Godz. 11. konferencja prasowa prezentująca produkty sieciowe zrealizowane w ramach projektu „Bieszczady – miejsce pełne żywiołów”
- Godz. 12 prezentacja ofert w terenie - wyjazd samochodami terenowymi na wyprawę turystyczną bezdrożami w Dolinie Sanu, przedstawienie potencjału Błękitnej Wstęgi Sanu, dyskusja na temat rozwoju turystyki aktywnej
Strefa Biznesu: Wypalenie zawodowe coraz większym wyzwaniem dla firm
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?