Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Po sali widowiskowej wyremontowano galerię w Bieszczadzkim Domu Kultury [WIDEO]

Redakcja
Wideo
od 12 lat
Po sali kinowo-widowiskowej w Bieszczadzkim Domu Kultury w Lesku, kolejne pomieszczenie przeszło modernizację. Tym razem była to sala wystawiennicza. Około 90-letni budynek jest sukcesywnie remontowany.

Wybudowano go na początku lat 30. XX wieku. Od lat wymagał modernizacji.

Remont sali widowiskowej rozpoczął się w październiku 2021 roku dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, z którego pozyskano 2,8 mln zł oraz ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach Programu PROMESA MKIDN, z którego przekazano ponad 375 tys. zł. Całkowita wartość projektu wyniosła 4,6 mln zł. Po jego realizacji sala widowiskowa stała się salą widowiskowo-kinową.

W ramach przebudowy zmodernizowano m.in. scenę, widownię oraz przebudowano balkon. Dodatkowo na ścianach zamontowano specjalną okładzinę, która spełnia wymogi przeciwpożarowe i zapewnia m.in. izolację akustyczną oraz dźwiękochłonną.
Sala została też w pełni przystosowana do wymogów osób niepełnosprawnych. Na zewnątrz budynku wykonano pochylnię, a w sali kinowej wydzielono dwa miejsca na potrzeby osób poruszających się na wózkach. Dodatkowo w domu kultury zainstalowano transporter schodowy dla osób niepełnosprawnych.

W sali widowiskowo-kinowej zamontowano nowoczesne światła oświetlające scenę, wykonano wentylację oraz instalacje: teletechniczne, elektryczne, akustyczne i nagłośnieniowe. Zainstalowano także nowe fotele teatralne i klimatyzację.

– Sala spełnia obecnie wszelkie nowoczesne wymogi, które stawiają przed nami również artyści – podkreśla Agnieszka Nanaszko, dyrektor BDK w Lesku.

Drugim pomieszczeniem, które uległo modernizacji jest sala wystawiennicza. Projekt realizowała gmina Lesko.
Galeria w BDK „prosiła” się już o renowację, więc dokonano w niej renowacji praktycznie wszystkich powierzchni, łącznie z podłogą.

Zakupiono nowe systemy wystawiennicze i system nagłośnieniowy, szklane ekrany, dzięki którym można zmieniać przestrzeń, a także nowe meble i dekoracje.

– To był kolejny projekt realizowany w BDK – dodaje pani dyrektor. – Remonty przeprowadzane są z dwóch powodów. Budynek ma już swoje lata, a po drugie, należy go dostosować do realnych, bieżących potrzeb i do wydarzeń oraz oczekiwań mieszkańców i turystów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Po sali widowiskowej wyremontowano galerię w Bieszczadzkim Domu Kultury [WIDEO] - Nowiny

Wróć na sanok.naszemiasto.pl Nasze Miasto