Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Powiat sanocki. Jedna sala gimnastyczna wyremontowana. Wkrótce dwie kolejne [ZDJECIA, WIDEO]

Dorota Mękarska
Dorota Mękarska
Wideo
od 16 lat
Do końca kadencji powiat sanocki wyremontuje sale gimnastyczne w trzech szkołach średnich prowadzonych przez tę jednostkę samorządu terytorialnego.

– Sale gimnastyczne w naszych szkołach wymagają remontu, dlatego cieszę się, że realizowane są prace, które umożliwią uczniom uprawianie sportu w lepszych warunkach – mówi Stanisław Chęć, starosta sanocki. – Co ważne, obiekty sportowe będą dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Aby sfinansować tak duże inwestycje szkolne powiat sanocki ubiegał się o dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych Polski Ład, w ramach programu dedykowanego gminom i powiatom, na których terenie funkcjonowały państwowe gospodarstwa rolne. Wystąpił o wsparcie finansowe remontów sal gimnastycznych w trzech sanockich szkołach. Otrzymał dofinansowanie w kwocie 3,4 mln zł, przy wartości całego zadania oszacowanym na kwotę 3,5 mln zł. W tym programie wkład własny wyniósł zaledwie 2%, co dla samorządów gminnych i powiatowych było bardzo korzystne.

W ramach inwestycji pn. „Modernizacja infrastruktury oświatowej Powiatu Sanockiego” wykonano już remont sali gimnastycznej i sali treningowej w Zespole Szkół nr 3 w Sanoku.

– W ramach inwestycji wykonaliśmy podłogę sportową w dużej i małej sali, wyremontowaliśmy balustrady, wymieniliśmy siedziska na trybunach i pomalowaliśmy ściany – wylicza Stanisław Chęć.

Zmieniło się ponadto otoczenie szkoły. Wyasfaltowano drogi dojazdowe do głównego budynku oraz do sąsiadujących warsztatów.
Obiekt został już oddany do użytku. Korzystają z niego uczniowie oraz kluby sportowe, szczególnie siatkarze.

W ramach drugiego etapu wykonywany jest remont sali gimnastycznej w Zespole Szkół nr 2, czyli dawnym „Mechaniku”, gdzie oprócz głównego zadania zaplanowano prace związane z zagospodarowaniem terenu i remontem ogrodzenia. Przebudowane zostaną drogi wewnętrzne, ciągi piesze i parkingi, powstaną oznakowane miejsca postojowe. W planie jest również odwodnienie terenu oraz uporządkowanie zieleni.

Prace są już w toku i remont sali gimnastycznej zakończy się w styczniu przyszłego roku, natomiast otoczenie ma wypięknieć do wiosny.

Zbiegnie się to z początkiem prac w Zespole Szkół nr 5, gdzie w ramach tego zadania zmodernizowana zostanie ostatnia sala gimnastyczna.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Powiat sanocki. Jedna sala gimnastyczna wyremontowana. Wkrótce dwie kolejne [ZDJECIA, WIDEO] - Nowiny

Wróć na sanok.naszemiasto.pl Nasze Miasto