Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Powiat sanocki remontuje drogę za drogą. Teraz przyszedł czas na ul. Konarskiego [ZDJĘCIA, WIDEO]

Redakcja
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Mieszkańcy dzielnicy Zatorze w Sanoku mają powody do zadowolenia. W ostatnich latach kilka newralgicznych w tej dzielnicy dróg zostało wyremontowanych i zmodernizowanych. To ważne przedsięwzięcia, gdyż drogi te prowadza do sanockiego Szpitala Specjalistycznego i Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Trzy lata temu powiat sanocki przebudował gruntownie ul. 800-lecia, przy której zlokalizowana jest lecznica. Prace obejmowały m.in. budowę i przebudowę obustronną chodnika na całej długości ulicy, wykonanie elementów odwodnienia wraz z czyszczeniem sieci kanalizacji deszczowej, budowę zatoki autobusowej, wykonanie oznakowania poziomego grubowarstwowego i pionowego oraz montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu.

Wartość zadania wyniosła ponad 1 mln złotych, z czego 757 tys. zł stanowiło dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych przy wsparciu środków z Funduszu Inwestycji Lokalnych.

To jednak nie wszystkie remonty dróg prowadzących do sanockiego szpitala.

– Wcześniej była też remontowana ul. Sienkiewicza – przypomina Stanisław Chęć, starosta sanocki.

Obecnie trwa przebudowa ulicy Konarskiego na odcinku od skrzyżowania z torami kolejowymi do połączenia z istniejącą drogą gminną. Jest to odcinek o długości około 900 m bieżących.

Remont ul. Konarskiego wraz z modernizacją ul. Stróżowskiej to jedno zadanie. Całość inwestycji oszacowana jest na około 4 mln zł, czego sam remont ulicy Konarskiego to około 2,7 mln zł.

– W ramach tej inwestycji przebudowujemy chodniki oraz położymy asfalt w części końcowej drogi. Przebudowana zostanie również instalacja deszczowa – informuje starosta Stanisław Chęć.

Powiat sanocki na to zadanie otrzymał dofinansowanie w wysokości 950 tys. zł . Pieniądze pochodzą z Rządowego Programu Polski Ład.

Wykonawcą prac jest Firma Usługowo-Handlowo-Budowlano-Transportowa Henryk Biłas z Zawadki. Remont zakończy się już w tym roku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Powiat sanocki remontuje drogę za drogą. Teraz przyszedł czas na ul. Konarskiego [ZDJĘCIA, WIDEO] - Nowiny

Wróć na sanok.naszemiasto.pl Nasze Miasto