Rozbiór Gminy Sanok? Udostępniamy dokumenty [ZDJĘCIA]

Wojciech Zatwarnicki
Wojciech Zatwarnicki
Udostępnij:
W ostatnich dniach 2021 roku do Urzędu Gminy Sanok wpłynęły dwa pisma związane ze zmianami granic administracyjnych i wydzieleniu z granic Gminy Sanok dwóch nowych jednostek – Gminy Mrzygłód i Strachocina. W tej sprawie mają odbyć się referenda. Do Urzędu wpływają kolejne pisma m.in. od przeciwników takiego pomysłu.

Mieszkańcy sprzeciwiają się planom utworzenia nowej gminy

- W nawiązaniu do zawiadomienia złożonego w dniu 30 grudnia 2021 roku przez pana Stanisława Żyglewicza – inicjatora referendum lokalnego w sprawie utworzenia Gminy Mrzygłód, wyrażamy stanowczy sprzeciw dla powyższej koncepcji. W naszej ocenie deklarowane przez inicjatora plany nie wyrażają rzeczywistej opinii mieszkańców miejscowości: Dębna, Słomcza, Łodzina, Mrzygłód, Dobra i Tyrawa Solna, będących obszarem potencjalnie nowej Gminy Mrzygłód - czytamy w piśmie skierowanym do władz Gminy Sanok.

W dalszej części pisma mieszkańcy tłumaczą, że są zaskoczeni inicjatywą utworzenia nowej jednostki administracyjnej, która nie była z nikim konsultowana. Nie przeprowadzono w tej sprawie żadnych spotkań, a dwadzieścia osób, które podpisało się pod pismem w sprawie referendum, to za mało by być głosem ogółu mieszkańców.

- 30 grudnia ubiegłego roku do Urzędu Gminy Sanok wpłynęło zawiadomienie od Stanisława Żyglewicza – pełnomocnika, inicjatora referendum lokalnego w sprawie utworzenia gminy Mrzygłód, w skład, której wejść miałyby następujące sołectwa: Dębna, Dobra, Hłomcza, Łodzina, Mrzygłód i Tyrawa Solna. Na tak zwanej liście grup obywateli widnieje 20 nazwisk. Dzień później do urzędu dotarło pismo podpisane przez Janusza Cecułę – pełnomocnika, inicjatora referendum lokalnego w sprawie utworzenia gminy Strachocina, w skład, której miałyby wejść następujące sołectwa: Lalin, Pakoszówka i Strachocina. Na liście grup obywateli podpisało się 18 osób – informował Urząd Gminy Sanok.

Do władz wpływają kolejne pisma

Jak sie okazuje w ostatnich dniach wpłynęły kolejne pisma od Inicjatorów Referendum Lokalnego. W jednym z nich możemy przeczytać:

- Przedmiot zamierzonego referendum sprowadza się ostatecznie do uzyskania decyzji Rady Ministrów o utworzeniu nowej jednostki samorządu terytorialnego – Gminy Mrzygłód oraz do ustalenia granic nowej Gminy Mrzygłód i dotychczasowej Gminy Sanok, w województwie podkarpackim, powiecie sanockim – czytamy w piśmie podpisanym przez Stanisława Żyglewicza.

Pismo o podobnej treści wpłynęło również od Janusza Cecuły, pełnomocnika inicjatora referendum lokalnego w sprawie utworzenia Gminy Strachocina. Pełna treść dokumentów dostępna jest w naszej fotogalerii.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Morawiecki prezydentem? Polacy mówią: tak!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie