Budżet Sanoka uchwalony. Deficyt wyniesie ponad trzydzieści milionów

OPRAC.: Wojciech Zatwarnicki
N/z Tomasz Matuszewski, burmistrz Sanoka.
N/z Tomasz Matuszewski, burmistrz Sanoka. Fot. Wojtek Zatwarnicki
Udostępnij:
Rady Miasta Sanoka siedemnastoma głosami za, przy jednym wstrzymującym i jednym przeciw uchwaliła budżet miasta na 2022 rok.

- Dziękuję radnym za zaakceptowanie zaproponowanego projektu uchwały budżetowej. Poprzedziły ją szczegółowe analizy i dyskusje prowadzone podczas komisji oraz licznych rozmów z moimi współpracownikami i kierownikami jednostek miejskich. Nie jest to budżet łatwy, choćby ze względu na wynik dotyczący zbilansowania dochodów i wydatków bieżących, jak również z uwagi na ograniczenia wynikające z dotychczasowego zadłużenia Miasta Sanoka. Co warte podkreślenia jest to kolejny budżet, który kontynuuje dynamikę inwestycyjną i dążenie do rozwoju miasta – powiedział Tomasz Matuszewski, burmistrz Sanoka.

W budżecie przewidziano, że wysokość dochodów miasta wyniesie 176 416 768 mln zł, wydatki 207 387 587,45 mln zł. Deficyt budżetu miasta to kwota 30 435 849,78 mln zł, a zadłużenie wynosi 100 817 832 mln zł, tj. 56,8 proc. planowanych dochodów.

- Zabiegamy, aby do każdej złotówki, sanockiego podatnika pozyskać dodatkowe środki z funduszy zewnętrznych. W tym roku rozpoczynamy inwestycje mieszkaniowe. Budując lokale wielorodzinne dla młodych małżeństw przy ulicy Konarskiego oraz przebudowując budynek komunalny przy ulicy Pięknej. W 2022 roku będziemy kontynuować inwestycje drogowe. Będziemy też uzbrajać tereny gospodarcze przy obwodnicy Sanoka. Rekordowe środki zostały przeznaczone na utrzymanie infrastruktury sportowo – rekreacyjnej i rozwój dyscyplin sportowych. Planujemy również inwestycje i działania w obszarze oświaty. To tylko kilka przykładów tego, co chcemy zrobić. Wierzę, że wspólnie zrealizujemy wszystkie cele, jakie przed sobą postawiliśmy – dodał po przyjęciu budżetu,Tomasz Matuszewski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Środki z KPO obniżą inflację - komentarz

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie