Budżet Sanoka uchwalony. Deficyt wyniesie ponad trzydzieści milionów

OPRAC.: Wojciech Zatwarnicki
N/z Tomasz Matuszewski, burmistrz Sanoka.
N/z Tomasz Matuszewski, burmistrz Sanoka. Fot. Wojtek Zatwarnicki
Udostępnij:
Rady Miasta Sanoka siedemnastoma głosami za, przy jednym wstrzymującym i jednym przeciw uchwaliła budżet miasta na 2022 rok.

- Dziękuję radnym za zaakceptowanie zaproponowanego projektu uchwały budżetowej. Poprzedziły ją szczegółowe analizy i dyskusje prowadzone podczas komisji oraz licznych rozmów z moimi współpracownikami i kierownikami jednostek miejskich. Nie jest to budżet łatwy, choćby ze względu na wynik dotyczący zbilansowania dochodów i wydatków bieżących, jak również z uwagi na ograniczenia wynikające z dotychczasowego zadłużenia Miasta Sanoka. Co warte podkreślenia jest to kolejny budżet, który kontynuuje dynamikę inwestycyjną i dążenie do rozwoju miasta – powiedział Tomasz Matuszewski, burmistrz Sanoka.

W budżecie przewidziano, że wysokość dochodów miasta wyniesie 176 416 768 mln zł, wydatki 207 387 587,45 mln zł. Deficyt budżetu miasta to kwota 30 435 849,78 mln zł, a zadłużenie wynosi 100 817 832 mln zł, tj. 56,8 proc. planowanych dochodów.

- Zabiegamy, aby do każdej złotówki, sanockiego podatnika pozyskać dodatkowe środki z funduszy zewnętrznych. W tym roku rozpoczynamy inwestycje mieszkaniowe. Budując lokale wielorodzinne dla młodych małżeństw przy ulicy Konarskiego oraz przebudowując budynek komunalny przy ulicy Pięknej. W 2022 roku będziemy kontynuować inwestycje drogowe. Będziemy też uzbrajać tereny gospodarcze przy obwodnicy Sanoka. Rekordowe środki zostały przeznaczone na utrzymanie infrastruktury sportowo – rekreacyjnej i rozwój dyscyplin sportowych. Planujemy również inwestycje i działania w obszarze oświaty. To tylko kilka przykładów tego, co chcemy zrobić. Wierzę, że wspólnie zrealizujemy wszystkie cele, jakie przed sobą postawiliśmy – dodał po przyjęciu budżetu,Tomasz Matuszewski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polacy posiadają coraz droższe smartfony

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie