Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Kiermasz Kultury Wołoskiej w Bukowsku. Atmosfera świąteczna ogrzała gości [ZDJĘCIA, WIDEO]

Dorota Mękarska
Dorota Mękarska
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Przedświąteczny jarmark produktów regionalnych i rękodzieła w Bukowsku cieszył się olbrzymim powodzeniem, choć pogoda w niedzielę nie sprzyjała imprezom na świeżym powietrzu. Zimno i opady śniegu nie przeszkodziły jednak uczestnikom cieszyć się kolejnym Kiermaszem Kultury Wołoskiej.

Jarmark przybliża wołoskie dziedzictwo kulturowe i kulinarne, ale kładzie nacisk na jej chrześcijański wymiar. Ma na celu również promocję ekologicznych produktów lokalnych producentów i rękodzielników.

Ludność wołoska wniosła wiele elementów w kulturę wszystkich narodów i grup społecznych, z którymi dane było się jej spotkać na drodze swoich wędrówek. Jednocześnie nasiąkała ona kulturą zastaną, przez co stała się bardzo różnorodna.

Kiermasz Kultury Wołoskiej jest inspirowany tradycją osadników wołoskich, którzy zagospodarowali Karpaty, w tym tereny obecnej gminy Bukowsko. Ukazuje jej dzisiejsze atrakcje, zarówno od strony smaków, jak i tradycji rzemieślniczej.

Jarmark odbył się w placu zwanym Centrum Dziedzictwa Przyrody Karpackiej w Bukowsku, gdzie można było skosztować potraw inspirowanych kuchnią wołoską. Przygotowały je gospodynie z kół gospodyń wiejskich z poszczególnych sołectw. Gości rozgrzewała degustacja gorącego gulaszu wołoskiego ugotowanego przez „Poezję Smaków”.

Podczas jarmarku odbyły się warsztaty kowalstwa artystycznego, które poprowadzili Agnieszka i Filip Paskowie z Kuźni Skarbów w Mokrem. Najmłodsi mogli karmić zwierzęta w mini ZOO. Zorganizowała je Zagroda przyrodniczo-edukacyjnej w Bukowsku.

Na jarmarku nie zabrakło produktów ekologicznych i regionalnych od producentów z gminy Bukowska. Towarzyszyły im wyroby rękodzielnicze i muzyka nawiązująca do muzyki wołoskiej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Kiermasz Kultury Wołoskiej w Bukowsku. Atmosfera świąteczna ogrzała gości [ZDJĘCIA, WIDEO] - Nowiny

Wróć na sanok.naszemiasto.pl Nasze Miasto