Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

XIII Bartnik Ziemi Sanockiej. Święto miodu i pszczelarzy, a na scenie "Dinozaury"!

Roksana Lenio
Tłumy na święcie miodu i pszczelarzy w Sanoku. Mieszkańcy całego powiatu sanockiego bawili się wspólnie w rytmie muzyki ludowej i kosztowali regionalnego jadła.
Tłumy na święcie miodu i pszczelarzy w Sanoku. Mieszkańcy całego powiatu sanockiego bawili się wspólnie w rytmie muzyki ludowej i kosztowali regionalnego jadła. Roksana Lenio
Tegoroczny bartnik przyciągnął tłumy do sanockiego skansenu. Impreza odnotowała najwyższą frekwencję od czasu pierwszej edycji. Mieszkańcy całego powiatu sanockiego bawili się wspólnie w rytmie muzyki ludowej i kosztowali regionalnego jadła.

10 września w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku odbyła się trzynasta odsłona święta miodu i pszczelarzy z okolicznych pasiek. Od godziny 13 sanockie miasteczko galicyjskie tętniło życiem. Uczestnicy wydarzenia w trakcie zwiedzania z zainteresowaniem podziwiali wystawy wieńców dożynkowych i rzeźb lokalnych artystów. Sporym zainteresowaniem cieszyły się też pokazy wyrobów garncarskich z gliny.
O atrakcje dla dzieci zadbał Młodzieżowy Dom Kultury, promując równocześnie oferowane zajęcia dla dużych i małych.
Na terenie imprezy pojawiło się mnóstwo stoisk z miodami, rękodziełami i pamiątkami. Sceną wstrząsnęły kolejno miejscowe zespoły takie jak: ekipa teatralna „Na tak” wraz z kapelą ludową Bukowianie, „Ziemia Sanocka” z Nowosielec oraz „Pakoszowianie”.

Gwiazdą imprezy okazał się szczeciński zespół Dikanda, który porwał widownię folkowymi pieśniami, balladami i przyśpiewkami. Ania Witczak-Czerniawska, wokalistka i akordeonistka Dikandy powitała zebranych żartobliwymi słowami:

Ostatni raz byliśmy w Sanoku w 2000 roku. Dziś przybyliśmy do Was po upływie ponad 20 lat niczym jakieś dinozaury. Jak widać jednak wciąż żyjemy i mamy się dobrze.

Oprócz oprawy muzycznej, w trakcie bartnika nie zabrakło również konkursów oraz stoisk z przysmakami. Okoliczne koła gospodyń serwowały m.in. pyszne ciasta, pierogi, gołąbki, .barszcz, bigos, a także bieszczadzki przysmak - świeży chlebek ze smalcem.

Tegoroczną nagrodę za najlepsze ciasto z miodu otrzymało Koło Gospodyń Wiejskich z Czaszyna, a tytułem najsmaczniejszego miodu mianowano Pasiekę Leśną Pana Jerzego Wawrzyńskiego. Zwycięzcy zostali obdarowani pięknymi dyplomami oraz bonami pieniężnymi.

XIII edycja Bartnika Ziemi Sanockiej dowiodła, że trzynastka nie zawsze musi zwiastować pecha. Tegoroczna odsłona święta pszczelarzy dostarczyła mieszkańcom powiatu sanockiego mnóstwo dobrej zabawy.

Zobaczcie zdjęcia!

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: XIII Bartnik Ziemi Sanockiej. Święto miodu i pszczelarzy, a na scenie "Dinozaury"! - Nowiny

Wróć na sanok.naszemiasto.pl Nasze Miasto