Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Wojskowe Dni Otwarte w Uczelni Państwowej w Sanoku. W wojsku zarabia się dobrze i można podnosić swoje kompetencje [ZDJĘCIA, WIDEO]

Dorota Mękarska, Jacek Miciuda
Wideo
od 16 lat
W Uczelni Państwowej w Sanoku miały miejsce Wojskowe Dni Otwarte, które zorganizowano w ramach Akademii Cyber. Mil. Wzięli w nich udział studenci oraz uczniowie z Sanoka, Brzozowa i całego regionu.

Wojskowe Dni Otwarte zostały zorganizowane przez sanocką uczelnię oraz Wojskowe Centrum Rekrutacji w Sanoku. Uczestniczyło w nich wielu gości m.in. prorektor dr hab. Elżbieta Cipora, prof. ucz. kanclerz Lesław Siedlecki, płk Cezary Winiarski, zastępca dyrektora Departamentu Cyberbezpieczeństwa MON, Maria Kołtunowska, ekspert Wydziału Koordynacji i Rozwoju Departamentu Cyberbezpieczeństwa MON, ppłk Andrzej Korytko, szef Wydziału Rekrutacji i Promocji Ośrodka Zamiejscowego w Rzeszowie Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji, ppłk mgr inż. Rafał Szczepanik z Eksperckiego Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa, komendant WCR w Sanoku ppłk Wiesław Wojdyła, starosta powiatu brzozowskiego Zdzisław Szmyd, Janusz Cecuła, wicestarosta powiatu sanockiego, burmistrz Sanoka Tomasz Matuszewski, dyrektor Bieszczadzkiego Zespołu Szkół Zawodowych w Ustrzykach Dolnych Paweł Germański oraz studenci i uczniowie ze szkół z Sanoka, Brzozowa i regionu.

Uczestnicy mogli zapoznać się ze sprzętem wojskowym, ale również spróbować swoich sił na wirtualnej strzelnicy. Chętni mogli sprawdzić na torze przeszkód, jak zachowuje się ich organizm po spożyciu alkoholu lub zażyciu narkotyków. W trakcie wydarzenia zagrała orkiestra wojskowa i serwowano prawdziwą wojskową grochówkę.

Projekt Ministerstwo Obrony Narodowej i Ministerstwo Edukacji i Nauki Akademia_Cyber. Mil skierowany jest do cywilnych uczelni wyższych, w szczególności publicznych uczelni zawodowych, działających w mniejszych ośrodkach miejskich, do 100 000 mieszkańców, prowadzących kształcenie na kierunkach technicznych, związanych w szczególności z informatyką i cyberbezpieczeństwem.

Program mana celu rozwój potencjału Sił Zbrojnych RP do prowadzenia działań w cyberprzestrzeni oraz wdrażający wiele rozwiązań organizacyjnych, formalno-prawnych, technicznych oraz obejmujących inicjatywy i działania edukacyjne. Powstał jako wsparcie kształcenia i przygotowania profesjonalnych kadr na potrzeby instytucji administracji państwowej oraz wojskowej w obszarze bezpieczeństwa teleinformatycznego.

Program ma także popularyzować Siły Zbrojne RP i jednostki organizacyjne resortu obrony narodowej, jako atrakcyjnego i innowacyjnego miejsca do podjęcia pracy i służby oraz rozwoju kariery zawodowej dla ekspertów w obszarze informatyki i cyberbezpieczeństwa.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Wojskowe Dni Otwarte w Uczelni Państwowej w Sanoku. W wojsku zarabia się dobrze i można podnosić swoje kompetencje [ZDJĘCIA, WIDEO] - Nowiny

Wróć na sanok.naszemiasto.pl Nasze Miasto